Sivas’ta hatalı park edip trafiği tıkadı: Tepki görünce belediyeyi suçladı

İHA

Sivas’ta öğlen saatlerinde Camikebir Mahallesi Ulucami park sokakta otomobilini hatalı yere park eden sürücü, yolu daraltınca yol trafiğe kapandı.

Tıkanan yolda kuyruğu oluştu. Aracın sürücüsü yaklaşık yarım saat sonra gelip aracını kaldırdı.

Sürücüler hatalı parka tepki gösterdi.

Park edilmemesi gereken yere aracını bıraktı

Hatalı park yapan sürücü ise araçların geçebileceği genişlikte park yaptığını belirtip, belediyeyi yeterli park alanları yapmamakla suçladı.

Manisa’dan bayram tatili için geldiklerini ifade eden Göktuğ Demirbeyli, “Ailem hemen buradaki camiye ibadet için girdi. Önümüzde ki araç nedeniyle yaklaşık 20 dakikadır bekliyoruz, ilerleyemiyoruz. Böylesi bir yerde olmaması gereken bir park bu ama maalesef burada gerçekleşmiş. Kendisine ulaşamıyoruz. Trafik ekiplerine bildirdik durumu bekliyoruz” dedi.

“Belediyemizin sorunu”

Hasan Şahin, sürücülerin gelip geri döndüğünü belirterek, “Büyük araba olunca dönemiyor da. Hep sıkıntı. Trafik ekiplerini de aradılar. Buraya bir çözüm bulmaları lazım. Çöp konteynerlarının karşısı park alanı ama yanı park yeri değil. Buraya park yapılmaması lazım. Trafik ekipleri de sürekli geliyor ama her zaman her saat başı da buraya gelemezler” şeklinde konuştu.

Hatalı park nedeniyle caddeyi tıkayan sürücü ise “Hemen çekiyorum kusura bakmayın. Uzun da bir süre olmadı aslında. Bu da belediyemizin sorunu park problemi Sivas’ta çözülmüyor. Öncelikle park problemine bir çözüm bulmalı. Aracımda aslında numara da var” dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir